Model Ugears doszczętnie burzy stereotypy związane z drewnianymi zabawkami. Miniatury parowozu, ciężarówki, sejfu i in. fascynują nie tylko podczas składania, ale cieszą także zmyślnymi ruchomymi mechanizmami, które działają bez pomocy chipów. Sprawdźmy na czym polega ich magia.

Przed złożeniem każdy model Ugears to zestaw wysokiej jakości fornirów otrzymanych w procesie precyzyjnej obróbki laserowej. Arkusze kryją starannie wykrojone części, które można wyjąć z łatwością, a przy tym dłonie są bezpieczne, bo dzięki obróbce laserem nie grożą nam żadne drzazgi. Aż trudno uwierzyć, że z takiego zestawu faktycznie może powstać trójwymiarowa miniaturka z ruchomymi układami, a już w ogóle w głowie się nie mieści, że można ją złożyć całkowicie samodzielnie. Nie ma obaw: w zestawie znajdziemy dokładną instrukcję montażu, krok po kroku. Każdy element jest ponumerowany, więc nie ma mowy o błędach.

Wisienką na torcie jest to, że do złożenia takiego prezentu nie potrzeba ani kleju ani gwoździ. Wystarczą wprawne ręce. Nie są niezbędne specjalne narzędzia, choć jeśli ktoś sobie tego życzy, można skorzystać z młoteczka czy pobijaka. Niektóre mechaniczne części współpracują ze sobą za pomocą dołączonych do zestawu gumek. Na przykład w modelu „Lokomotywa z tendrem” są one odpowiedzialne za przełożenie siły napędowej z mechanizmu nakręcającego na podwozie.

Nawiasem mówiąc, Lokomotywa z tendrem to jeden z najbardziej skomplikowanych i najciekawszych produktów Ugears. Składa się z 443 elementów, a jego złożenie, według szacunków producenta, zajmuje od 10 do 12 godzin. Na początku buduje się szkielet, kolejno doczepiane są do niego poszczególne układy. Wnet przed waszymi oczami i w waszych rękach stos niezrozumiałych części ożywa stając się autentycznym miniaturowym parowozem.

 

To nie jest tylko figura retoryczna. W gotowym modelu znajdziecie mnóstwo ruchomych elementów: drzwiczki, schodki, daszki, także w tendrze, który może posłużyć jako szkatułka. Sama lokomotywa może przejechać do 5 m po dołączonych do zestawu szynach, albo po dowolnej równej powierzchni. Złożony model waży 1382g i jest długi na 47 cm. Innymi słowy, to pół metra, które waży tyle co dobry 12-calowy notebook.

Oddzielnie w sprzedaży są dostępne zestawy „Peron” i „Przejazd”. Wyposażone we własne układy doskonale uzupełniają „Lokomotywę”. W ofercie Ugears znajduje się sporo innych modeli, o różnym stopniu trudności: np. zestaw prostych miniaturek, złożony z 25 części, niezwykła szkatułka (61 części), mechaniczny kwiatek (101) a nawet sejf z prawdziwym zamkiem szyfrowym (169)! Żaden z nich z pewnością nie będzie zbierać kurzu na półkach. Każdy się rusza, otwiera, zamyka – krótko mówiąc nie pozwoli się nudzić.

 

Różnorodność zestawów Ugears nie pozwala ich zaszufladkować do kategorii „zabawki dla chłopców”, gdyż równie łatwo znaleźć wśród nich coś w sam raz dla dziewczyn. Taki upominek obudzi w każdym dziecko, zapewniając kilka godzin beztroski, której dziś tak bardzo brakuje. Nie wspominając już o tym, że dla dzieci to nie tylko wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu, ale jednocześnie możliwość obserwacji praw mechaniki na własne oczy.

Pomysłowość samego modelu i składanie wszystkich jego części pomaga gruntownie zapoznać się z zasadami pracy zastosowanych mechanizmów, np. silnika, podwozia, skrzyni biegów lokomotywy czy, w przypadku sejfu, szyfrowego zamka.

Można powiedzieć nie bez kozery pod koniec 2015 roku firma Ugears zebrała na platformie Kickstarter 400 tys. dolarów zamiast żądanych 20 tys., stając się znakomitym przykładem efektywności crowdfundingu.

Dla kogo taki prezent? Dla każdego! Każdy zestaw Ugears to trzy w jednym: zajmujący model do złożenia, nietuzinkowy i funkcjonalny elementu wystroju wnętrza i pasjonująca zabawka. Patrząc na wygląd asortymentu nasuwa się myśl, jakby ktoś zamienił cały zimny metal w stylu steampunk na ciepłe, jasne drewno.

 

Nowość

Puzzle UGears

3D Puzzle Sejf

249,00 

Puzzle UGears

Dynamometr

89,00 

Puzzle UGears

Mechaniczne etui

129,00 
Nowość
+
Brak w magazynie

Puzzle UGears

Lokomotywa

339,00 

Puzzle UGears

Traktor

139,00